Svetový pohár, Maribor

Cez víkend sa traja slovenskí reprezentanti S. Piasecký (SGF), S. Michňák a A. Neczli (na náklady TJ Slávia UK BA) zúčastnili veľmi silne obsadených pretekov „45. ročník Šalamunov memoriál“, jedno z kôl Svetového pohára v sezóne 2012.

Samuel Piascký výborne zacvičenými zostavami na oboch náradiach postúpil do finále medzi 8 najlepších. Vo finále Samuel nastupoval ako prvý v poradí spomedzi finalistov a s pekne odcvičenou zostavou na bradlách skončil na 5. mieste. Finále na hrazde začal veľmi dobre, no pri dohmate „Tkačevovej letky“ mu chýbalo niekoľko centimetrov. K vytúženej medaile mu chýbalo opať veľmi málo, tak snáď nabudúce. Slavo Mchňák po úspešnej maturite a prijímacích pohovoroch na VŠ sa do „gymnastickej formy“ len pomaly vracia. Kôň mu vôbec nevyšiel, aj keď v rozcvičení vyzeral veľmi dobre. Naopak, hrazda mu vyšla (nastupoval ako 1. v kvalifikácii), no konkurencia je obrovská (zastúpenie mali všetky kontinenty) a na lepšie umiestnenie musí popracovať na zvýšení východzej známky. Anderj Neczli začal svoju zostavu na bradlách výborne, no pred koncom zostavy pri „obrate predkmihom na jednu žrď“ sa pošmykol a spadol.

Tak ako každý rok organizátor v Maribore pripravil aj veľmi pekné preteky pre nastávajúcu gymnastickú generáciu. Pretekov sa zúčastnili aj pretekárky a pretekári z TJ Slávia UK Bratislava. Chlapci aj dievčatá predviedli veľmi kvalitné výkony, kde sme sa tešili z výborného 3. miesta. Potom si spoločne pozreli náročné zostavy “borcov - finalistov SP” a motivovaní spoločne so svojimi rodičmi, ktorí vytvorili skvelý “fanklub” odcestovali domov.

Srdečne GRATULUJEME a tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu.Komentovať článok