1. kolo Slovenského pohára JIPAST ŠG žien Detve

V piatok a sobotu 9. a 10. 6. 2017 sa v Detve uskutočnili preteky 1. kola Slovenského pohára, na ktorom sa zúčastnili pretekárky aj nášho klubu. Pre veľký počet prihlásených pretekárok sa zmenil časový program a súťaž A-kategórií prebehla už v piatok. Zúčastnilo sa jej 28 pretekárok z 5. rôznych klubov. Naše dievčatá opäť preukázali, že patria k tým najlepším na Slovensku.

V kategórii mladších žiačok si Sofia Baňovičová výborným výkonom vybojovala skvelé 2. miesto, tesne za ňou skončila Simonka Šimašková s bronzovou medailou a na 4. mieste Andrejka Švecová.

V kategórii starších žiačok sa predviedli naše dve pretekárky a to Sárka Surmanová a Adelka Balcová. Sárka aj napriek 3. pádom na kladine získala bronzovú medailu a teste za ňou obsadila nádherné 4. miesto Adelka.

Po výborných výkonoch našich žiačok sa vo výbornej forme predviedla aj kadetka Lucia Simonidesová, ktorá skončila tesne za Chiarou Bunce na krásnom 2. mieste.

Druhý deň sa súťažilo v B- kategóriách, kde sa predviedlo 74 pretekárok z 11. klubov. V kategórii mladších žiačok sa najlepšie umiestnila Vivien Kállay, ktorá obsadila krásne 2. miesto a tak získala striebornú medailu. Tesne za ňou skončila Bianka Vrabcová na peknom 4. mieste a Miška Deáková na 6. mieste.

Po predvedení veľmi pekných zostavičiek aj napriek menšiemu zaváhaniu na bradlách získala Kristínka Bartalová 4. miesto v kategórií starších žiačok.

Všetkým zúčastneným dievčatám srdečne gratulujeme a prajeme do budúcnosti veľa chuti do tréningov.
J. Luptáková

Foto: Andrej Balca, Peter Simonides, Rasťo ŠimaškaKomentovať článok