MEMORIÁ J. GAJDOŠA Medzinárodné preteky, Brno 18.-20.11.2016

Naše dievčatá si na medzinárodných pretekoch žiačok v Brne v konkurencii 58. gymnastiek zo 4. štátov počínali veľmi dobre. Z 15. družstiev obsadili veľmi pekné 6. miesto v zložení:  Simonidesová Lucia, Surmanová Sára, Balcová Adela a Bartalová Kristína. V súťaži jednotlivkýň len 0,35 bodu za prvou pretekárkou si striebornú medailu vybojovala veľmi peknými výkonmi Lucka Simonidesová (45,10 bodu). Svojimi výkonmi nesklamala ani Sárka Surmanová – 43,35 bodu, ktorá sa umiestnila na 8. mieste. Adelka Balcová  skončila na  49.- 35,20 bodu a Kristínka Bartalová na 56. mieste – 26,90 bodu. Kristínka aj Adelka mali premiéru na medzinárodných pretekoch a napriek nižšej obtiažnosti pôsobili veľmi elegantne a nepochybne to bola pre nich obrovská pozitívna skúsenosť. Lucka Simonidesová a Sárka Surmanová sa prebojovali do nedeľného finále 12. najlepších gymnastiek a gymnastov. Lucke los určil pretekára z UMB B. Bystrica Adama Antalca, ale po nezdarnom Luckinom cvičení na kladine sa neprebojovali do 2.kola. Naopak, veľmi dobre sa vo finále darilo Sárke Surmanovej a spolu s rakúskym pretekárom postúpili až do posledného 3.kola a spoločne obsadili vynikajúce 3. miesto.
N. Miklošová

Matej Nemčovič sa po zlepšujúcich výkonoch v jesennej sezóne prebojoval do súťaže dvojíc, keď si vylosoval pretekárku z Čiech Tamaru Kalašovú. Finále mu nevyšlo až tak dobre ako kvalifikácia, teda preteky Memoriál J. Gajdoša, no konečné 6. miesto v pretekoch dvojíc a 12. miesto v silnej konkurencii jednotlivcov je určite povzbudením do ďalšej tréningovej práce.
M. Zvalo

Všetkým srdečne gratulujeme a držíme palce na blížiace sa Majstrovstvá Slovenska.