Výborné 13. miesto na Majstrovstvách Európy, Bern, Švajčiarsko

Barbora Mokošová na ME cvičila veľmi dobre, na takýchto veľkých pretekoch si spravila “osobák” (53,132 bodu), aj keď rozhodkyne boli dosť prísne. Ťažko sa cvičí jednej proti súperkám, ktoré majú podporu družstva.
Výborné odcvičila kladinu a bradlá, jej umiestnenie vo viacboji, alebo na náradiach je pred OH veľmi povzbudivé, porazila veľa skvelých gymnastiek. 13, 18, 21. miesto z viac ako 80 najlepších pretekárok Európy - SKVELÉ.

Ema Kuklovská, ktorá bola nominovaná na MEJ na poslednú chvíľu zvládla svoju premiéru dobre. Nevyhla sa chybám, no skočila na prostných prvý krát v kariére dvojité salto a s náročnou atmosférou, aká na takýchto vrcholných podujatiach je, si poradila dobre.

Samuel Piasecký po ozaj ťažkých zraneniach z predošlých rokov predviedol na bradlách veľmi dobrú zostavu a v náročnej konkurencii získal z viac ako 100 pretekárov Európy pekné 24. miesto. Zostavu na hrazde pre pretrvávajúce bolesti ramena absolvovať nemohol.

Od Slavomíra Michňáka sme všetci, no určite hlavne on sám čakali na ME lepšie umiestnenie. Jeho výkony a umiestnenia na Svetových pohároch pred ME naznačovali, že by sme sa mohli tešiť z dobrého umiestnenia a že nadviaže na vynikajúce Samove úspechy spred niekoľkých rokov. Žiaľ nestalo sa, Slavo na koni zaváhal a tak sa pripravil o lepšie umiestnenie.

Gymnastika je veľmi náročná, keď chce pretekár či pretekárka uspieť, musí odcvičiť bez chyby. ME sú iné preteky ako SP, sú veľmi náročné na psychiku, je potrebné byť veľmi dobre pripravený po všetkých stránkach, nakoľko pred samotným vystúpením je mnoho tréningov v inom prostredí, pódiový tréning, po príchode do dejiska šampionátu je to niekoľko dní čakania, stres, iný denný režim, strava, …. a mnoho iného.
Viem že po vojne je každý generál, no som presvedčený, že príprava pred ME, hlavne ak sa chce dosiahnuť lepší výsledok, musí byť iná, náročnejšia, tvrdšia, …. Všetko si treba zaslúžiť, tvrdo “makať”, až potom sa môže dosiahnuť v tvrdej konkurencii dobrý výsledok.

Martin Zvalo

Napísali o nás:

me-bern.png

bez-nazvu-4.png

bez-nazvu-8.png

bez-nazvu-9.pngKomentovať článok