Aký bol rok 2014 v Gymnastickom centre?

pf-2015-gym.jpeg
Blížia sa Vianoce, najkrajšie sviatky v roku, oslavy Nového roku a samozrejme s tým spojené hodnotenie Starého roku, zamyslenie, čo sa nám podarilo, čo sme nestihli, čo by sme chceli vylepšiť.
Naši športovci a ich tréneri svojou tvrdou prácou a výsledkami opäť s obrovským náskokom zvíťazili v hodnotení všetkých gymnastických klubov na Slovensku. V športovej gymnastike sme získali všetky seniorské tituly Majster Slovenska (ženy, muži), v mužskej juniorskej a hlavnej žiackej “A” kategórii tiež, naše dievčatá získali prvé dve miesta na Majstrovstvách Slovenska v hlavnej žiackej kategórii v 8.boji, v mnohých kategóriách sme získali prvenstvo v celkovom hodnotení Slovenského pohára.

Igor Takáč sa po náročnej kvalifikácii z Majstrovstiev Európy výborne predviedol na Olympijských hrách mládeže, kde získal vynikajúce 11. miesto vo viacboji a na kruhoch, Samuel Potančok výbornou zostavou na koni vybojoval cenné 17. miesto na ME (viac ako 120 pretekárov).
V seniorských kategóriách si po nešťastnom zranení Samuela Piaseckého výborne počínali jeho kolegovia. Barbora Mokošová sa po prvýkrát v kariére prebojovala do finále na Svetovom pohári (6. a 7. miesto), výborne cvičila aj na ME a MS. Slavomír Michňák po výbornom výkone na ME (14. miesto) skvele cvičil aj na MS. Obaja vyššie spomínaní pretekári vybojovali pre Slovensko cenné dve miestenky na Európske Olympijské hry 2015.
Samozrejme sme si vedomí, že podmienky v našej gymnastickej hale nie sú ideálne. Žiaľ niektoré veci sa vyriešiť nedajú, niektoré riešime, len to chce viac času. No niektoré veci sa tento rok opäť zlepšili. Vďaka našej práci máme nové žinenky a náradie, prevádzka haly funguje ako má. Pre detičky sme zorganizovali krásne preteky k MDD v hale Mladosť, pripravili sme vystúpenie k Mikulášu, zorganizovali sme Majstrovstvá Slovenska žiakov, juniorov, seniorov, seminár pre trénerov športovej gymnastiky, sústredenie reprezentantov SR, …. . Vedeniu haly Pengym sa podarilo po niekoľkoročnej námahe presvedčiť úrady a pred halou máme nové parkovisko.

Mnohí, ktorí čítate tieto riadky si poviete, hm, výsledky nič moc, hala by mohla byť lepšia, tréneri a vedenie klubu by sa tiež mohli viac posnažiť, …..  No kto pozná realitu, ako sa štát a kompetentné úrady v SR starajú o šport (nemyslím len ten vrcholový), ako ťažko sa vypracovávajú rôzne projekty, kde sa bez známych dá len ťažko uspieť, ako ťažko sa zháňajú finančné prostriedky na prevádzku, nové náradie, na trénerov, ……
tak musí uznať, že naše Gymnastické centrum patrí medzi tie lepšie športoviská na Slovensku. O atmosfére v Gymnastickom centre, o práci našich trénerov s Vašimi deťmi, o podmienkach sa dá samozrejme polemizovať a názor nechám na každého z Vás. No ja som presvedčený, že všetci, ktorí pracujeme v našom gym. centre, či tí, s ktorými sa denne stretávate, ale aj tí, ktorých nevidíte a trávia veľa hodín aby chod haly pokračoval, vynakladáme maximálne úsilie, aby sme uspokojili všetkých, ktorí nás navštevujú.

Veľké ĎAKUJEME preto patrí všetkým trénerom, vedeniu GC a mnohým rodičom a priateľom gymnastiky, ktorí nám počas roku pomohli.

Všetkým želáme krásne Vianočné sviatky, šťastný a úspešný Nový rok a tešíme sa na spoluprácu s Vami.

M. Zvalo + gym. kolKomentovať článok