Michňák prvýkrát vo finále Svetového pohára, Maribor (SLO)

Svoj životný úspech dosiahol v seniorskej kategórii Slavomír Michňák, keď sa vo veľkej konkurencii prebojoval po prvýkrát vo svojej gymnastickej kariére do finále medzi 8 najlepších. Finálová zostava na koni síce už nebola taká dobrá (veľká nervozita z finále, TV, veľká konkurencia, ….), no jeho „medailový čas“ pevne veríme ešte len príde.

Samuel Piasecký svoju finálovú zostavu na hrazde nezacvičil dobre, stále má menšie zdravotné problémy, no pre nás bolo dôležitejšie ako finálové vystúpenie účasť na pretekoch vo viacboji, ktorý usporiadateľ naplánoval v poobedňajších hodinách tesne pred finálovými vystúpeniami. Na týchto pretekoch obaja zacvičili celý „viacboj“ dobre, no stále to nebolo bez chýb.  Vyzdvihol by som Slávovu hrazdu, kruhy, prostné, Samove výborné bradlá, prostné a kruhy. Ich súčet bodov a kvalita cvičenia stúpa z pretekov na preteky, tak pevne veríme, že na MS to bude ešte lepšie a spoločne sa budeme tešiť z dobrých výsledkov.

Andrej Neczli, náš “veterán”, ktorý si popri náročnej práci (EON) stíha ešte aj udržiavať výbornú kondičku zacvičil svoju zostavu na bradlách dobre a jeho 17. miesto v silnej konkurencii na tomto náradí je slušným výsledkom.

Popri pretekoch seniorov nás v silne obsadených medzinárodných pretekoch juniorov a žiakov reprezentovali aj naši nádejní reprezentanti, mladá generácia Slávie UK Bratislava. Výborne si počas celých pretekov počínal Samuel Potančok, ktorý svoju kategóriu vyhral (73,750 b.) pred svojim oddielovým kolegom Michalom Kissom (73,600 b), ktorý sa po návrate z USA (1 rok) opäť dostáva do formy. Po dlhšej prestávke spôsobenej zranením sa do pretekárskej formy opäť vracia aj Igor Takáč, ktorý aj napriek menším zaváhaniam skončil v silnej konkurencii na peknom 3. mieste.

V ženskej časti Slovensko úspešne reprezentovala Bára Mokošová, ktorá sa veľmi dobre vyrovnala s hendikepom. Počas prípravy na jesennú sezónu nemala ešte v novej gym. hale kompletné ženské náradie (kladinu a bradlá), tak sa pripravovala len provizórne a chýbajúce náradia kompenzovala hrazdou a malou kladinkou. Jej 4. miesto v silne obsadených pretekoch je preto úspech.

S pozdravom Martin ZvaloKomentovať článok