Medzištátne stretnutie CZE – AUT

V sobotu 5. marca sa Andrej Neczli, Alexander Benko a Samuel Piasecky zúčastnili Medzištátneho stretnutia v športovej gymnastike CZE – AUT v Brne. Keďže sa jednalo o oficiálne preteky, chalani cvičili mimo súťaž, ale všetci veľmi dobre.

Andrej cvičil tri náradia (prostné, kruhy, bradlá) a na začiatku sezóny to bolo veľmi dobre (boli to jeho prvé preteky od SP v Ostrave zo septembra 2007).  Alex si v piatok (deň pred pretekmi) veľmi bolestivo zranil členok (dúfam že „len“ výron), takže prostné žiaľ nemohol cvičiť, ale na koni ukázal, že náročnú zostavu má zvládnutú. Samuel po zranení zápästia (cca pred mesiacom pri novom cvičebnom tvare na bradlách), ktoré stále nie je OK, cez bolesť predviedol skvelé výkony na hrazde a bradlách. Pôvodne sa pripravoval na ME predviesť celý viacboj, no času do začiatku ME je málo a ruka je stále bolestivá (najmä na koni a preskoku), takže to vyzerá „len“ na tri náradia (prostné, bradlá, hrazda).

Cvičenie všetkých troch bolo skutočne veľmi dobré: Samo mal najvyššie známky na bradlách a hrazde, Alex na koni a Andrej štvrtú známku na bradlách zo všetkých pretekárov. Lubo Rupčík štandardne odviedol veľmi dobrý výkon za rozhodcovským stolíkom a veľké poďakovanie patrí usporiadateľom z Českej republiky, ktorí nám umožnili účasť na pretekoch a preverenie výkonnosti pred blížiacimi sa Majstrovstvami Európy.Komentovať článok